W górę więc serca katolicki narodzie polski!

W górę więc serca katolicki narodzie polski!

Tylko wiara w moc Królowej naszej, tylko żarliwe modły, poparte wolą dobrych czynów, ponownie stwierdzą to, co w modlitwie św. Bernarda powiedziano: Od wieków nie słyszano, abyś tego, Najlitościwsza Panno Maryo, opuścić miała, kto się do Twojej uciekał opiekł, kto Twej wzywał pomocy.
W górę więc serca katolicki narodzie polski! Ludzka to rzecz upadać pod krzyżami, jakie na nas niezbadana w zamierzeniach swych Opatrzność Boża zsyła. Ale powinnością chrześcijanina-katolika, dziecka Maryi, boć Ją Serdeczną Matką zowiemy, wnet się podźwignąć, aby przed całym światem zaświadczyć, że chociaż grom był straszny, nic przecież nie obalił, niczym w Wierzeniach naszych nie zachwiał.
Niechże tedy we wszystkich sercach, bijących jednaką wciąż miłością ku Najświętszej Panience Jasnogórskiej, „stanie uciszenie
wielkie, niech te serca milionów polaków-katolików w górę się podniosą za przyczyną Tej, która zawsze świeci w Jasnej Często-
chowie.

x. Kłopotowski - W górę serca Narodzie_1 x. Kłopotowski - W górę serca Narodzie_2 x. Kłopotowski - W górę serca Narodzie_3 x. Kłopotowski - W górę serca Narodzie_4 x. Kłopotowski - W górę serca Narodzie_5 x. Kłopotowski - W górę serca Narodzie_6x. Kłopotowski – W górę serca, Narodzie! (jeszcze o Jasnej Górze), Warszawa 1910.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *